Rev. olexa  Harbuziuk Legacy

Пастор олекса Романович Гарбузюк

для багатьох народностей в Совєтському Союзі, які очікують від Заходу проводу й підтримки.

Ми надіємося, що наступна Адміністрація буде йти Вашими слідами й прийме виклик для дальшої розбудови на доброму ділі, яке Ви розпочали.

В імені нашого Комітету й у відзначення Тисячоліття Християнства Київської Руси – України, ми бажаємо подати Вам невеликий подарунок на пам’ятку: Пропам’ятний Медальон св. Володимира – Христителя України, і Тризуб – Українську Національну Емблему. Просимо також прийняти книжку нашого Комітету: «Тисяча Років Християнства в Україні».

Піднесення подарунка виконують Їх Блаженство Митрополит Мстислав – голова Української Православної Церкви в ЗСА, Митрополит Стефан Сулик – голова Українських Католиків у З’єднаних Стейтах, і Пастор Олекса  Гарбузюк – президент Всеукраїнського Євангельсько-Баптистського Братства.

Дякуємо Вам, Пане Президенте, і хай Бог поблагословить Вас!»

     Чільні представники Українських Церков і члени Крайового Комітету Тисячоліття Християнства в Україні, дня 13-го жовтня 1988 року, відвідали президента Рейґана в Білому Домі з привітанням і подякою, яку відчитав достойний суддя Богдан А. Футей: --

«Дорогий Пане Президенте!

Ми дякуємо Вам за всі Ваші зусилля і за зусилля Вашої Адміністрації від імени Українських Православних і Українських Католицьких Церков, як також від Українських Баптистських і П’ятидесятницьких віруючих в Америці.

Ми особливо вдячні за надію, яку Ви влили в 50 мільонів віруючих в Україні, коли Ви зустрінулися з українськими провідниками в Спасо Домі й коли Ви піднесли питання легалізації Українських Церков в Україні у Ваших пересправах з п. Ґорбачовим під час останньої Зустрічі на Верхах і також нещодавно перед Організацією Об’єднаних Націй.

Воно не буде надмірним підкресленням важливости Ваших зусиль у справі людських прав, народних прав і релігійної свободи
.

Rev. Olexa Harbuziuk (fifth from right) was part of a delegation of Ukrainian Americans that visited President Ronald Reagan in the White House on October 13, 1988, to mark 1,000 years of Christianity in Ukraine.

Відвідини у Білому Домі

U.S. President Ronald Reagan

U.S. President Ronald Reagan spends a few informal moments at the White House with the Ukrainian delegation in October 1988, including Rev. Harbuziuk (at left).